Wiele projektów na polskim rynku zwłaszcza tych parterowych jest projektowana z poddaszem, które pierwotnie jest nieużytkowe, ale jego powierzchnia może być zaadaptowana na cele mieszkalne, dzięki czemu możemy zwiększyć z czasem przestrzeń naszego domu bez konieczności jego rozbudowy. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych, których pociechy rosną i z czasem będą potrzebowały więcej przestrzeni prywatnej dla każdego.
Przykładem takiego projektu jest projekt domu parterowego SIMON (mały) G2, który w pierwszym etapie zapewnia rodzinie wygodną przestrzeń mieszkalną składającą się z dużej, pięknej otwartej przestrzeni dziennej (salonu z otwartą kuchnią) oraz trzech odrębnych sypialni. Sam parter pomieści bez problemu 4-5 osobową rodzinę. Dodatkowo w projekcie uwzględniono bardzo dużą kotłownie, która z powodzeniem może pełnić rolę pomieszczenia gospodarczego na gromadzące się skarby rodzinne. Wyjście z tego obszernego pomieszczenia bezpośrednio do wiatrołapu z pewnością docenią wszyscy rodzice, którzy będą musieli chować co chwilę wszelkie rowerki i wózki dziecinne.
W miarę potrzeb, dorastających dzieci i przypływu pieniędzy mamy możliwość adaptacji ponad 48-metrowego poddasza, które zapewni dodatkową przestrzeń mieszkalną lub rozrywkową. Ze względu na dość duże skosy część poddasza można również wydzielić na schowek / magazynek.
Trzeba zwrócić uwagę również na to, że projekt przewiduje od razu przewidziane miejsce na schody. Jest to niewątpliwa zaleta w tej dokumentacji, ponieważ nie każdy projekt z opcją późniejszej adaptacji poddasza uwzględnia tą bardzo ważną rzecz i schody trzeba później wydzielać z powierzchni parteru kosztem innych pomieszczeń, co dodatkowo jeszcze wymaga przebudowy układu wewnątrz. W przypadku tego projektu nie ma takiej potrzeby. Od początku wiadomo w którym miejscu będą przyszłe schody, na które w zależności od dysponowanych funduszy możemy się zdecydować od razu. Zapewni nam to bardzo łatwy dostęp do przestrzeni nawet niezaadaptowanego poddasza.
Zobacz pełną prezentację projektu domu SIMON (mały) G2.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza. Pojawi się on na stronie zaraz po autoryzacji przez administratora zgodnie naszą polityką prywatności i ogólnymi zasadami etyki.