Projekt domu M253 Szczęśliwy - zmiany adaptacyjne w celu powiększenia kuchni i kotłowni. - PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH - OPINIE, KOMENTARZE, KOSZTY BUDOWY.

POPULARNE PROJEKTY DOMÓW - OPINIE, PORADY, KOSZTY BUDOWY (TWOJE NAJLEPSZE BIURO SPRZEDAŻY PROJEKTÓW)

Opinie, komentarze i koszty budowy.

WIADOMOŚCI

Post Top Ad

  

WITAJ W NAJLEPSZYM BIURZE SPRZEDAŻY TYPOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW - ZAPYTAJ O SWÓJ PROJEKT DOMU.

Jeżeli masz pytania, wątpliwości co do wybranego projektu domu, nie wiesz od czego zacząć poszukiwania, chciałbyś otrzymać dokładną analizę w kontekście Twojej działki lub chciałbyś się dowiedzieć jakiegoś szczegółu odnośnie dokumentacji lub zaprojektowanych rozwiązań, wypełnij formularz zamieszczony TUTAJ. Odpiszemy, przeanalizujemy i rozwiążemy każdy problem dotyczący dowolnego, polskiego projektu typowego lub wskażemy te najbardziej sprawdzone, naprawdę energooszczędne i tanie w budowie.

  

Projekt domu M253 Szczęśliwy - zmiany adaptacyjne w celu powiększenia kuchni i kotłowni.

Pytanie od klienta:

Podoba mi się ten projekt domu Szczęśliwy M253 natomiast chciałbym by ściana od kuchni i kotłowni była równo z pokojem dziennym. Proszę o informację z czym wiąże się taka zmiana podczas adaptacji projektu?

  


Dzisiaj odpowiemy na pytanie często zadawane w przypadku projektu domu M253 Szczęśliwy, który jest okazałą, piętrową willą z garażem 2-stanowiskowym.

  

Faktycznie na pierwszy rzut oka na rzut parteru, cofnięcie ściany zewnętrznej, poprzez które zmniejszamy powierzchnię kuchni i kotłowni może wydawać się pozbawione sensu. Trzeba jednak zauważyć, że pod względem wizualnym takie zróżnicowanie linii usytuowania ścian zewnętrznych daje po pierwsze bardzo ciekawy efekt wizualny, dzięki czemu ta dwukondygnacyjna bryła nie jest przytłaczająca, nudna i "bez pomysłu". Po drugie cofnięcie części ściany parteru na elewacji ogrodowej daje nam bardzo praktyczną funkcję możliwości schowania się pod trwałym zadaszeniem, kiedy przypadkiem złapie nas deszcz podczas grillowania. W tej wnęce możemy też schować stół na którym możemy umieścić jedzenie dla naszych gości podczas przyjęcia w ogrodzie, dzięki temu nie będzie on przeszkadzał w komunikacji na tarasie.

  

Jeżeli jednak stwierdzimy, że bardziej cenimy sobie powierzchnię wewnętrzną kuchni i większą kotłownię, to musimy się liczyć z bardzo pracochłonnymi i również kosztowymi pracami projektowymi podczas adaptacji projektu.

 

Oczywiście można jak najbardziej wyrównać tą ścianę elewacji podczas adaptacji tego projektu typowego do konkretnej działki, aczkolwiek będzie się to wiązać z bardzo dużymi zmianami, częściowo w konstrukcji budynku, zmianami w projekcie sanitarnym i elektrycznym, co może oczywiście wygenerować dodatkowe koszty adaptacji budynku. Naruszając tą ścianę bowiem należy od nowa sprawdzić i przeliczyć konstrukcję począwszy od fundamentów jeżeli chodzi o usytuowanie pionu kominowego. Jeżeli bowiem zdecydujemy się go przenieść w róg powiększonej kotłowni, to projektant architektury i konstrukcji będą musieli zmienić wszystkie rysunki i obliczenia począwszy od fundamentów (w których ukryta jest stopa fundamentowa), aż po dach, poprzez który przebija się komin.

 

W zakresie projektu sanitarnego, w wyniku powiększenia się powierzchni pomieszczeń zmieni się cała charakterystyka energetyczna budynku i zapotrzebowanie na ciepło oraz zmienią się rysunki w projekcie sanitarnym, który będzie musiał być zweryfikowany akurat w najbardziej newralgicznym miejscu dotyczącym ogrzewania. Ponadto, powiększenie kuchni spowoduje konieczność realizacji nowych rysunków instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.

 

Przesunięcie pionu kominowego wprowadzi również konieczność weryfikacji projektu elektrycznego w zakresie instalacji elektrycznych w powiększonej kuchni i kotłowni.

  

Adaptacja projektu z pewnością poszłaby łatwiej, gdybyśmy pozostawili komin na miejscu pierwotnym, aczkolwiek nie załatwia nam to sprawy z nową charakterystyką energetyczną w związku z powiększeniem się powierzchni pomieszczeń.

W związku z powyższym, warto się poważnie zastanowić nad sensem wprowadzenia tych zmian, czy korzyści wynikające z przesunięcia tej ściany będą na tyle nam potrzebne i faktycznie najlepiej skonsultować to z lokalnym architektem lub biurem projektowym adaptującym nasz projekt do konkretnej działki.

 

Zobacz pełną prezentację projektu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza. Pojawi się on na stronie zaraz po autoryzacji przez administratora zgodnie naszą polityką prywatności i ogólnymi zasadami etyki.

Polub Nas na FB