Projekt Dom przy Bukowej 14 - adaptacja poddasza i dobudowa garażu (wiaty) - PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH - OPINIE, KOMENTARZE, KOSZTY BUDOWY.

POPULARNE PROJEKTY DOMÓW - OPINIE, PORADY, KOSZTY BUDOWY (TWOJE NAJLEPSZE BIURO SPRZEDAŻY PROJEKTÓW)

Opinie, komentarze i koszty budowy.

WIADOMOŚCI

Post Top Ad

  

WITAJ W NAJLEPSZYM BIURZE SPRZEDAŻY TYPOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW - ZAPYTAJ O SWÓJ PROJEKT DOMU.

Jeżeli masz pytania, wątpliwości co do wybranego projektu domu, nie wiesz od czego zacząć poszukiwania, chciałbyś otrzymać dokładną analizę w kontekście Twojej działki lub chciałbyś się dowiedzieć jakiegoś szczegółu odnośnie dokumentacji lub zaprojektowanych rozwiązań, wypełnij formularz zamieszczony TUTAJ. Odpiszemy, przeanalizujemy i rozwiążemy każdy problem dotyczący dowolnego, polskiego projektu typowego lub wskażemy te najbardziej sprawdzone, naprawdę energooszczędne i tanie w budowie.

  

Projekt Dom przy Bukowej 14 - adaptacja poddasza i dobudowa garażu (wiaty)

Zobacz pełną prezentację projektu Dom przy Bukowej 14.


Pytanie klienta:

Witam, jestem zainteresowana tym projektem, proszę o informację czy jest możliwość dostosowania go tak, aby z boku budynku była wiata na samochód? Jeśli tak, to jakie wtedy miałby wymiary, czy można zagospodarować poddasze?


  

W tym niezwykle popularnym projekcie domu, jakim jest Dom przy bukowej 14 można bez problemu zaadaptować poddasze, a dokładnie jego strych nieużytkowy. Strych ten ma wystarczająco dużą wysokość, sięgającą w najwyższym punkcie 264 cm, więc z powodzeniem uzyskamy tam co najmniej dwa pomieszczenia mieszkalne.

Przy adaptacji poddasza trzeba jednak pamiętać o umieszczeniu w odpowiednim miejscu schodów prowadzących na górę. W projekcie Dom przy bukowej 14 najlepszym do tego miejscem będzie umieszczenie ich pomiędzy wiatrołapem, a jednym z pokoi.  Między nimi znajduje się ścianka działowa, którą bez problemu możemy usunąć i wstawić tam schody prowadzące na poddasze.


Adaptację poddasza ułatwia fakt, że dokumentacja niniejszego projektu zakłada realizację stropu nad parterem jako żelbetowego. Posiada on więc odpowiednie parametry wytrzymałościowe do przenoszenia obciążeń użytkowych / mieszkalnych.

Projekt ten nie posiada garażu ani wiaty garażowej, co dla niektórych może stanowić problem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy postawić tam (na zasadzie dostawienia do budynku) garażu lub wiaty garażowej. Wymiary garażu lub wiaty będą jednak ściśle określone rozmiarami działki i wymogami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub warunków zabudowy (WZIZT). Trzeba bowiem pamiętać o minimalnych, wymaganych odległościach do granic działek sąsiednich, ograniczeniach maksymalnej powierzchni zabudowy i innych przepisach, które powinien sprawdzić architekt adaptujący projekt do działki.

Decyzję o dobudowaniu garażu lub wiaty powinno się podjąć jeszcze przed złożeniem projektu do urzędu. Projekt garażu lub wiaty powinien się od razu znaleźć w dokumentacji projektu składanego z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Dobudowany garaż lub wiata zwiększa nam bowiem powierzchnię zabudowy która musi być zgodna właśnie z ograniczeniami MPZP lub WZiZT.

Jeżeli uzyskamy pozwolenie na budowę tego projektu bez do rysowanej wiaty garażowej lub garażu to w dalszych etapach trzeba będzie całą procedurę powtórzyć od nowa ponieważ dobudowanie garażu lub wiaty garażowej będzie traktowane jako przebudowa rozbudowa budynku a to podlega już konieczności uzyskania nowej decyzji o pozwoleniu na budowę.

W przypadku chęci dobudowania garażu lub wiaty garażowej, można wybrać jeden z projektów typowych takich garaży, dostosowanych właśnie do dobudowania do ściany budynku istniejącego. Przykładem takiego budynku może być Garaż GP1.

 

 

Zobacz pełną prezentację projektu Dom przy Bukowej 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza. Pojawi się on na stronie zaraz po autoryzacji przez administratora zgodnie naszą polityką prywatności i ogólnymi zasadami etyki.

Polub Nas na FB