Projekt domu Madras 2G - czy można z niego zrobić budynek wysoce energooszczędny ? - PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH - OPINIE, KOMENTARZE, KOSZTY BUDOWY.

POPULARNE PROJEKTY DOMÓW - OPINIE, PORADY, KOSZTY BUDOWY (TWOJE NAJLEPSZE BIURO SPRZEDAŻY PROJEKTÓW)

Opinie, komentarze i koszty budowy.

WIADOMOŚCI

Post Top Ad

  

WITAJ W NAJLEPSZYM BIURZE SPRZEDAŻY TYPOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW - ZAPYTAJ O SWÓJ PROJEKT DOMU.

Jeżeli masz pytania, wątpliwości co do wybranego projektu domu, nie wiesz od czego zacząć poszukiwania, chciałbyś otrzymać dokładną analizę w kontekście Twojej działki lub chciałbyś się dowiedzieć jakiegoś szczegółu odnośnie dokumentacji lub zaprojektowanych rozwiązań, wypełnij formularz zamieszczony TUTAJ. Odpiszemy, przeanalizujemy i rozwiążemy każdy problem dotyczący dowolnego, polskiego projektu typowego lub wskażemy te najbardziej sprawdzone, naprawdę energooszczędne i tanie w budowie.

  

Projekt domu Madras 2G - czy można z niego zrobić budynek wysoce energooszczędny ?

Pytanie od klienta:

Jestem zainteresowana projektem domu Madras 2G. Moje pytanie to, czy jesteście Państwo w stanie zaadaptować ten projekt pod pompę ciepła gruntowa, ogrzewanie podłogowe i fotowoltaike.  Czy ten dom jest w stanie być zaadaptowany pod profil energooszczędny lub energo plus?


W kwestii adaptacji projektu Madras 2G na projekt wysoce energooszczędny można stwierdzić, że tak naprawdę należałoby oprócz zaopatrzenia go w nowoczesne systemy instalacyjne takie jak pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe, czy fotowoltaika powinno się wprowadzić parę niewielkich zmian konstrukcyjnych, które z pewnością bardzo podniosłyby parametry energooszczędne tego projektu.

Po pierwsze, patrząc ogólnie na ten projekt, projekt ma niewątpliwie bardzo ważną zaletę, że jest domem prostym, o regularnym kształcie na rzucie prostokąta i posiada prosty dach dwuspadowy. Cała bryła jest bardzo zgrabna, zwarta i z pewnością będzie energooszczędna.

Pewną przeszkodą w drastycznym obniżaniu energooszczędności jest niestety duży, dwustanowiskowy garaż, który w pierwowzorze dokumentacji jest integralną częścią budynku pod względem instalacji, ogrzewania, ocieplenia itp. Tak naprawdę budując go wg pierwotnych założeń niestety narażamy się na bardzo duże kolosalne i w sumie zupełnie niepotrzebne koszty budowy garażu w standardzie części mieszkalnej.

Jeżeli zależy nam na drastycznym zwiększeniu parametrów energetycznych tego budynku, to zdecydowanie proponuje się odłączenie energetyczne całej części dobudowanego garażu wraz ze strychem nad garażem od reszty części mieszkalnej. Można to zrobić następującymi zabiegami:

  • ocieplenie ściany łączącej część mieszkalną z częścią garażową od wewnątrz garażu i strychu;
  • rezygnacja ocieplenia zewnętrznego dobudowanej części garażowej i strychu;
  • rezygnacja z ocieplenia połaci dachowych dobudowanej części garażowej i strychu;
  • rezygnacja ze wszelkich warstw podłogowych w garażu i poprowadzenie kostki brukowej z podjazdu jako podłogi w garażu;
  • rezygnacja z instalacji ogrzewania w garażu i na strychu;
  • wykończenie ścian wewnętrznych garażu płytami gipsowymi zamiast tynkami mokrymi.
Dzięki powyżej wymienionym zabiegom będziemy mogli zaoszczędzić nawet do stu tysięcy złotych przy budowie tego projektu. Garaż w tym budynku to 33 m2 powierzchni, którą w standardowym wykończeniu pochłonęłaby bardzo znaczne ilości drogich materiałów budowlanych, takich jak tynki, materiały izolacyjne, materiały instalacyjne i wiele materiałów składających się na warstwy podłogowe w garażu. Niejako "odchudzenie" konstrukcji tej dobudowanej części pozwoli nie tylko na olbrzymie oszczędności, ale również na drastyczne obniżenie kosztów ogrzewania i eksploatacji całego budynku. Warto się więc poważnie nad tym zastanowić.


Zachęcamy również do zapoznania się z zasadami taniej i energooszczędnej budowy TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza. Pojawi się on na stronie zaraz po autoryzacji przez administratora zgodnie naszą polityką prywatności i ogólnymi zasadami etyki.

Polub Nas na FB